Trzecia tablica rejestracyjna na bagażnik rowerowy

Trzecia tablica rejestracyjna na bagażnik rowerowy

Przewożąc rowery na bagażniku rowerowym montowanym na haku najczęściej zasłonisz tylną tablicę rejestracyjną Twojego pojazdu, co zgodnie z obowiązującymi przepisami stanowi wykroczenie drogowe i karane jest mandatem w wysokości od 100 zł. Zdarzały się również przypadki karania kierowców którzy zdemontowali tylną tablicę z pojazdu aby zamontować ją na bagażniku rowerowym.

Na szczęście od 1 stycznia 2016 roku jest możliwość uzyskania trzeciej tablicy rejestracyjnej przeznaczonej właśnie na potrzeby montażu na bagażniku rowerowym.

Tablicę taką uzyskuje się w wydziale komunikacji, w którym zarejestrowany jest pojazd. Do jej uzyskania niezbędne jest złożenie wniosku wraz z dowodem rejestracyjnym oraz uiszczenie opłat w wysokości 52,50 zł.

Wniosek o wydanie takiej tablicy można złożyć już podczas rejestracji auta lub w każdym innym momencie. Niektóre trzecią tablicę rejestracyjną wydają w trybie niezwłocznym i można ją uzyskać w zasadzie nawet w ciągu 48 godzin.

Wydawana tablica ma ten sam numer rejestracyjny co samochód, którym będą przewożone rowery. Należy ją zamontować zamontować na bagażniku w miejscu do tego przeznaczonym.

Wszystkie bagażniki rowerowe oferowane w naszym serwisie posiadają miejsce na montaż trzeciej tablicy w standardowym prostokątnym rozmiarze.